ZOMBA KÖZSÉG ÖNKORMÁNYZATA

Labdarúgás, Megye II. osztály Nyugati csoport

ZOMBA KSE - Pálfa

Egy híján 20 zombai gól!

Szegény vendégeket még az ág is húzza...nem elég, hogy az eddig lejátszott 9 mérkőzésükön nem szereztek pontot, Zombára csak 10 emberrel tudtak elutazni, ami nem ígért túl sok szépet Ignácz László legénységének!

Rögtön magához ragadta a kezdeményezést a Zomba, és az 5. percben Hosnyánszki Tamás szögletből csavart a vendég kapuba (1:0). A 11. percben megszerezte második gólját is a csapatkapitány, miután Osztopányi Ferenc lekészített labdáját 15 méterről vágta a kapu bal oldalába (2:0). 2 perc elteltével Osztopányi Ferenc növelte az előnyt (3:0), majd Schaffler Béla negyed órája következett, a támadó testvére Schaffler Dávid hathatós segítségével a 24. és a 41. perc között 4(!) alkalommal is bevette Wiszberger kapuját (4:0, 5:0, 6:0, 7:1), és csak azért nem lett mesternégyes, mert a 6. találatot követően a Pálfa is gólt tudott szerezni egy kontrából (6:1). Az első félidő nyolc találatot hozott, ilyenre rég volt példa...

A második félidő kérdése csupán annyi volt, mennyi lesz a végeredmény, elérik e a bűvös 10 találatot a hazaiak. Ennek szellemében jöttek ki a folytatásra a hazaiak, és tovább záporoztak a lövések a pálfai kapura, Schaffler Dávid Osztopányi Ferenc passzát követően az 53. percben egy hosszabb "szünet" után bombagóllal vétette észre magát (8:1), majd 9 perc elteltével újabb találatot ért el (9:1). A pálfaiak becsületére váljék, nem adták fel a támadások lehetőségét, és egy formás akció végén szépítettek (9:2). A 70. percben Hosnyánszki Zsolt lőtte meg a 10. hazai gólt (10:2), 3 perccel később Hosnyánszki Tamás nyargalt végig a pályán, a kapust is kicselezte, majd önzetlenül, szinte a gólvonalról passzolta le a labdát Schaffler Dávidnak, aki ezzel a találattal triplázott (11:2). Újabb 3 perc elteltével Hosnyánszki Tamás beadására Osztopányi Ferenc érkezett megfelelő ütemben, és a hálóba fejelte az egy tucatot jelentő találatot (12:2). 5 perccel a találkozó vége előtt még egy gólra futotta a vendégek erejéből (12:3).

Könnyed győzelmet arattak az emberelőnyben jászó zombaiak a sportszerű vendégek ellen.

Felnőtt mérkőzés:  ZOMBA KSE - Pálfa  12:3 (7:1)