zomba.hu
ZOMBA KÖZSÉG ÖNKORMÁNYZATA

Megye II. Nyugati csoport rangadója

Zomba - Simontornya labdarúgó mérkőzés

2015. május 16.-án, szombaton 17 órától az év mérkőzését rendezték a zombai sportpályán. A listavezető ZOMBA KSE az egy pontos hátrányban lévő Simontornyát fogadta, tehát igazi rangadóra számíthattak a szurkolók, akiknek nem is kellett csalódniuk. A 200-250 néző előtt lejátszott találkozón a vendég csapat hamar 2 gólos előnyre tett szert, majd átvette az irányítást a ZKSE, és még az első félidőben sikerült egalizálni (két kapufa után) Schaffler Dávid két góljával. A lélektani előny a hazai csapathoz került, és a 47. percben a fiatal támadó bombájával már a Zomba vezetett, MESTERHÁRMAS!!! Néhány kihagyott helyzet és két kapufa után a 4. találatot is megszerezték Hosnyánszki Tamás felső kapufás góljával. Ezután is inkább a Simontornya kapuja előtt adódtak lehetőségek, a vendégek erőtlen támadásait könnyen hatástalanította a zombai védelem, a magabiztosan védő és irányító Reitzi Tamás kapusnak mindössze egy nagyszerű védése akadt a mérkőzés végén.

Aki látta a derbit, elmondhatja, teljesen megérdemelten nyertek a zombaiak, akik a mérkőzés elején beszedett góloktól sem omlottak össze, és sima győzelmet arattak. A helyzetek és a mérkőzés összképét tekintve a 2 gólos hazai győzelem a vendégek számára hízelgő!

A mérkőzésről felvételt készített a TolnaTáj Televízió!!!