ZOMBA KÖZSÉG ÖNKORMÁNYZATA

Labdarúgás, Megye II. Nyugati csoport

ZOMBA KSE - Bonyhád-Börzsöny

Kettős győzelem a börzsönyiek ellen!

Remek idő, kitűnő állapotú pálya fogadta szombaton a csapatokat, a zombaiak a lassan már szokásosnak nevezhető tartalékos (de ezúttal is eredményes) csapattal álltak fel...

Az első félidő első fele csak helyzeteket hozott, a hazaiak irányították inkább a játékot, és a 22. percben Schaffler Dávid góljával megszerezték a vezetést, a támadó a balösszekötő helyéről ballal a hosszú felső sarokba lőtte a labdát, gyönyörű találat volt (1:0). A börzsönyiek előtt is adódtak lehetőségek, több távoli lövéssel próbálkoztak, de Reitzi Tamás ezeket mind hárította, majd a 34. percben ismét Schaffler Dávid következett, és megduplázta az előnyt (2:0). A félidő hátralévő részében kiegyenlítetté vált a mérkőzés, volt ordító ziccere a vendégcsapatnak is, ám az eredmény nem változott, így 2:0-ás zombai vezetéssel küldte öltözőbe a játékvezető a csapatokat.

A második félidőben kezdeményezőbbé váltak a vendégek, okoztak meleg pillanatokat a zombai kapu előterében, benne volt a levegőben a szépítés, de nem tudtak élni ezekkel a lehetőségekkel. A hazaiak pedig kontrákra rendezkedtek be, és ha jobban koncentrálnak az utolsó passzoknál Osztopányiék, sokkal korábban is eldönthették volna a mérkőzés végkimenetelét, de egészen a 85. percig kellett várni erre, amikor is Buzás Attila előbb a felső kapufát trafálta telibe, majd a hozzá pattanó labdát a léc alá vágta (3:0). Ezután a vendég börzsönyiek is megdöngették a felső lécet, de ezen a napon a szépítésre sem futotta erejükből...

Összességében egy jó iramú, sok-sok helyzettel tarkított mérkőzést nyert meg a kapu előtt sokkal határozottabb Zomba KSE.

Felnőtt mérkőzés: ZOMBA KSE - Bonyhád-Börzsöny  3:0  (2:0)

Gólszerzők: Schaffler Dávid 2, Buzás Attila

Ifjúsági mérkőzés: ZOMBA KSE - Bonyhád-Börzsöny  11:1  (6:1)

Gólszerzők: Kerekes Róbert 4, Bodor Marcell 2, Schumacher Dominik,