ZOMBA KÖZSÉG ÖNKORMÁNYZATA

Labdarúgás, Megye II. Nyugati csoport

Kaposszekcső-Csikóstöttös - Zomba KSE

Vereség Kaposszekcsőn...

Az előjelek nagyon rosszak voltak az összecsapást illetően, az időjárási körülmények következtében kissé felázott, sáros pálya fogadta a vendégeket, akik cserejátékos nélkül utaztak el, ilyenre még nem volt példa a bajnokságban, a ZKSE mesterének 20 fős kerete van, ezúttal pedig 9 hiányzója volt...

A 4-es szám nem hozott szerencsét a zombaiaknak, ugyanis 4 perc elteltével máris hátrányba kerültek (1:0). Csapongó volt a mérkőzés, hol a vendég hol a hazai kapu forgott veszélyben, aztán egy védelmi megingást kihasználva Hosnyánszki Tamás vezethette a kapusra a labdát, ám nem tudott túljárni a hazai portáson, majd a 25. percben Hosnyánszki Zsolt nagyszerű kiugratását követően Schaffler Dávid szelidítette meg a labdát a 16-oson belül, és a kapu bal oldalába vágta a játékszert (1:1). Ekkor úgy tűnt, a vezetést is megszerezhetik a vendégek, akik többet birtokolták a labdát, de ez nem vezetett eredményre. Arról, hogy nem 1:1-es döntetlennel vonultak pihenőre a csapatok, a játékvezető tehetett, egy érthetetlen pontrúgást ítélt a Kaposszekcsőieknek, és az oldalról elvégzett szabadrúgásból ismét megszerezték a vezetést egy bombagóllal (2:1).

A második játékrész elején az öltözőben maradtak a vendégek, a hazaiak pedig a 47. percben 2 gólosra növelték az előnyüket (3:1). Gyorsan visszajött a meccsbe a ZKSE, az 58. percben egy kapu előtti kavarodás végén Hosnyánszki Tamás találta meg a kapuba vezető utat (3:2). Ezt követően többnyire a hazai térfélen pattogott a labda, de nem sok helyzetet tudtak kialkítani Hosnyánszki Zsolt tanítványai, az egyik ilyen során Schaffler Dávid cselezte be magát a 16-oson belülre az oldalvonal mellől, de beadás helyett fölé lőtt...A hazaiak hősiesen kivédekezték a hátralévő időt, és ha jobban koncentrálnak egy-egy kontra végén, akár előbb is befejezhették volna a meccset...

Összességében egy küzdelmes mérkőzésen megérdemelt győzelmet aratott a Szekcsői csapat a bajnok ellen!

Felnőtt mérkőzés: Kaposszekcső - ZOMBA KSE  3:2 (2:1)

Gólszerzők: Schaffler Dávid, Hosnyánszki Tamás